Možnosti terapie

Fytoterapie - bylinná léčba

Je velmi silným nástrojem TČM, bylinné směsi se skládají z několika bylin, každá bylina má svou funkci a hierarchické postavení ve směsi a společně táhnou za jeden provaz. Odvar z bylinné směsi je to nejsilnější, co nám byliny dokážou předat.

Bylinné směsi jsou připravovány na míru na základě vstupního rozhovoru. Užívají se ve formě odvarů, tablet nebo granulátu, který se rozpustí ve vodě, čaji nebo jiné tekutině (vhodné pro malé děti). Odvar je možné nechat připravit v bylinkárně nebo si ho můžete vařit ze sušených bylin sami.

Délka léčby je individuální, u akutních a nedlouho trvajících problémů je kratší (týdny) u dlouhodobých chronických problémů delší (měsíce).

Moxování

Moxování je metoda ovlivňování akupunkturních bodů a drah teplem. Používají se k tomu kužílky nebo doutníky ze sušeného pelyňku, které se zapálí a nechají se doutnat.

Pomáhá při chronických problémech, pocitech chladu, nedostatku energie. Je vhodným doplňkem akupunktury.

Baňkování

Přikládání skleněných nebo plastových baněk (v nichž vytvoříme podtlak) na různá místa. Uvolňuje svaly, podporuje látkovou výměnu, pomáhá při bolestech.

Stimulace akupunkturních bodů

Ovlivňování akupunkturních bodů, kterými protéká vitální energie Qi, pomocí velmi tenkých jehliček. Volbou bodů a jejich stimulací terapeut napomáhá harmonizovat tok qi a navodit rovnováhu v organismu. U akutních problémů se aplikuje častěji (1-2x týdně) a kratší dobu, u dlouhodobějších problémů zhruba 1x za 14 dní a delší dobu, vždy záleží na konkrétním případě.

Beauty akupunktura

Ošetření vrásek - ve většině případů jedenkrát týdně. Plná léčebná kúra trvá šest týdnů. Používají se miniaturní jehličky (sterilní, jednorázové), pomocí kterých ošetřujeme vrásky na obličeji.

Systémová léčba potom zahrnuje příčinu tvorby vrásek a sestává z užívání bylinných směsí, systémové akupunktury či úpravy jídelníčku.

.

Bachovy květové esence

Bachovy květové esence představují jednoduchý a přitom velice účinný systém harmonizace našich emocí. Jedná se o 38 květových esencí, které jsou připravené z nejedovatých planě rostoucích rostlin a stromů. Objevitel esencí Dr. Bach se narodil v Anglii roku 1886, vystudoval medicínu a svůj život zasvětil léčení. Po překonání velice těžké nemoci dospěl k závěru, že stav mysli člověka je klíčem k jeho zdraví a nemoci. Květové esence harmonizují negativní emoce jako je pocit méněcennosti, pocit přetížení, nedostatek sebedůvěry, strach, melancholie, nespokojenost apod. Pomáhají tyto stavy eliminovat, dostávají nás do přítomného okamžiku, kdy se na sebe, svou situaci můžeme podívat objektivně a činit rozhodnutí bez negativních emocí. Umožňují nám získat zpět odvahu uskutečnit své sny a přání, najít tu pravou životní cestu.

Bachovy květové esence jsou velmi jemné, bezpečné, bez vedlejších účinků. Mohou je užívat jak těhotné ženy, tak malé děti. Při osobní konzultaci Vám bude namíchána esence, která se hodí k Vaší konstituci a k Vaší konkrétní životní situaci. Poté budete tyto kapičky zhruba měsíc užívat.